Haber

UNDP Türkiye Mukim Temsilcisi Vinton’dan Adıyaman’a destek ziyareti

Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı (UNDP) Türkiye Mukim Temsilcisi Louisa Vinton, 6 Şubat’ta meydana gelen Kahramanmaraş merkezli depremlerden etkilenen Adıyaman’ı ziyaret etti.

Ziyaretinde Adıyaman Belediye Başkanı Süleyman Kılınç’a taziyelerini ileten Vinton, deprem sonrası çalışmalara ilişkin görüşmelerde bulundu.

Vinton burada yaptığı konuşmada Adıyaman’daki kayıpların boyutunun çok büyük olduğunu ve bunu uluslararası toplumun duyması gerektiğini belirtti.

Bu amaçla kente olup biteni gözlemlemek için geldiklerini anlatan Vinton, “Mezopotamya ruhunu koruyarak kenti yeniden inşa etme, yeniden kurma ve koruma fikri beni çok mutlu etti. Artık birçok insan taşındı. Geri dönüp kentlerine ve bu ruha sahip çıkmaları önemlidir” dedi. dedi.

Afetlerin ardından 90 ülkeden 10 bin arama kurtarma ekibinin bölgeye geldiğini hatırlatan Vinton, Türkiye’ye yardımların devam etmesi gerektiğini vurguladı.

Vinton, “İhtiyaçlar gerçekten çok fazla. Türkiye’nin kendi imkanlarının ötesinde yardıma ihtiyacı var. Dayanışmanın devam etmesi gerekiyor. Acınızı paylaşıyoruz. Sizi düşüneceğiz. Adıyaman’a tekrar geleceğiz” dedi. söz konusu.

Vinton’a ziyaretinden dolayı teşekkür eden Başkan Kılınç, “Bizi ayakta tutan, ayakta tutan dayanışma ruhudur. Zor zamanlarda böyle güzel insanları görmek bizleri mutlu ediyor. Acılarımızı ne kadar hafifletmek için çalışıyoruz. Adıyaman’da mümkün.” şeklinde konuştu.

Ziyarette UNDP ve Adıyaman Belediyesi işbirliğiyle kentte yapılacak altyapı yatırımları ve vatandaşlara yönelik destekleyici çalışmalar ele alındı.

Vinton’a ziyareti sırasında UNDP Bölge Koordinatörü Hamit Doğan ve UNDP Dayanıklılık Danışmanı Philippe Clerc eşlik etti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Karapürçek Evden Eve Nakliyat
Tv Tamiri
Başa dön tuşu