Yaşam

Muğla Üreticileri Bayındır Çiçek Festivali’ne Katıldı

Muğla Büyükşehir Belediyesi, alım garantili çiçek üreten üreticileri 24. Bayındır Uluslararası Çiçek Festivali’ne götürdü.

Muğla Büyükşehir Belediyesi Köyceğiz Beyobası’nda alım garantili çiçek üreten üreticiler, 4-7 Mayıs tarihleri ​​arasında İzmir Bayındır’da düzenlenen Bayındır 24. Uluslararası Çiçek Festivali’ne kadınları da götürdü. Bayındır’da 24 yıldır düzenlenen çiçek şenliğine 37 kadın üretici çiçek üretiminde deneyimli üreticilerle bir arada olma fırsatı buldu.

Köyceğiz Beyobası’nda 2015 yılında 3 sera ile başlayan, Büyükşehir Belediyesi’nin desteğiyle 30 sera ve 25 milyon çiçek üretim sayısına ulaşan kadın üreticiler, çiçek üretim merkezi Bayındır’da düzenlenen 24. Bayındır Uluslararası Çiçek Festivali’nde gözlemlerde bulundu. Türkiye’nin. Bayındır Uluslararası Çiçek Festivali’ne katılan Muğla’lı yapımcı Zühre Aybars, bir ilçenin çiçek üretiminde ne kadar ilerleyebileceğini, bunu bir festivale dönüştürerek tüm çiçek üreticilerini bir araya getirebileceğini gördüklerini belirterek, güzel bir gün geçirmek için çalıştıklarını belirtti. Köyceğiz bir çiçek üretim merkezi. Festivale katılan bir diğer kadın yapımcı Duray Karagünnü de Büyükşehir Belediyesi’nin desteğiyle çiçek üreterek ekonomilerine katkıda bulunduklarını belirterek, Bayındır Çiçek Festivali gibi büyük bir düzenlemenin Muğla’ya çok yakışacağını söyledi.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Karapürçek Evden Eve Nakliyat
Tv Tamiri
Başa dön tuşu