Haber

Ankara’da sağlık çalışanları işi bıraktı

Sağlık ve Sosyal Hizmet Birlik ve Gayret Platformu’na (SABİM) bağlı sağlık çalışanları, Türkiye genelinde özlük haklarını ve çalışma koşullarını iyileştirmek için iş bıraktı.

Bilkent Şehir Hastanesi önünde toplanan sağlık çalışanları, pankart açtı ve sloganlar attı. Küme adına yapılan açıklamada, ülke genelinde çalışma durdurma kararının 1-2 Ağustos tarihlerinde alındığı hatırlatıldı. Sağlık Çalışanları Sendikası (SES), sağlık meslek kuruluşlarının hak ve talepleri için iş bırakma kapsamında Ankara İbni Sina Hastanesi önünde açıklama yaptı. Eyleme KESK Eşbaşkanı Mehmet Bozgeyik ve SES MYK üyeleri katıldı.

Açıklamada, alışveriş merkezlerine tırnak makasıyla bile girilemediği bir dönemde sağlık çalışanlarının, silahla polikliniğe girip ateş açabilen kişilerle iç içe geçtiği belirtildi.

Açıklamada, alım gücünün hızla düştüğü, beslenme, eğitim ve barınma ihtiyaçlarının karşılanmasında güçlük yaşandığı belirtilirken, fazla çalışmanın bedelinin yetersiz kaldığı vurgulandı.

Toplu sözleşme görüşmelerine katılan yetkili sendikanın da eleştirildiği açıklamada, “Sendika ikramiyesinin barajlara bağlanmasını, yetkili sendika tarafından kullanılan ve ayrımcılığa neden olan ‘medikal’ tabirini kabul etmiyoruz. ” terimler yer aldı.

Sağlığın en temel hak ve sağlık hizmetlerinin bir grup çalışması olduğu vurgulanarak, şunlar kaydedildi:

“Ülkemizde oluşacak ideal sağlık sisteminin en büyük destekçileri olarak, hastalarımızın kaliteli tedavi, bakım ve güzelleşme hakkını savunduğumuzun bilinmesini istiyoruz. Verdiğimiz özverili hizmetin karşılığını bekliyoruz. Pandemi, beyin sarsıntısı ve her türlü ağır şartlarda halkımıza ve hastalarımıza unutulmaması için, kaliteli sağlık hizmeti için verilecektir.Sadece kendimiz için değil, çabaladığımızın bilinciyle tüm halkımızı yanımızda olmaya davet ediyoruz. Hastalarımız için de.” (HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Karapürçek Evden Eve Nakliyat
Tv Tamiri
Başa dön tuşu