Teknoloji

iPhone Ön Kamerası Çekilen Fotoğrafları Neden Çeviriyor?

Diğer telefon markalarının çoğu ön kamera kullanılarak çekilen özçekimleri olduğu gibi bırakırken, iPhone böyle yapmıyor. tam tersi bir şekle çevirereksinema rulosuna kaydeder.

Birçok kullanıcı için garipVe “Dışarıdan gerçekten böyle mi görünüyorum?”Elbette bu özelliğin arkasında sizi düşündüren bazı nedenler var.

SnapChat veya Instagram gibi diğer uygulamalardan iPhone’unuzu kullanarak çektiğiniz fotoğraflar aynı kalırken, telefonun kendi kamera uygulaması görüntüleri çevirir.

Arka kamera ile çektiğiniz bir fotoğraf, önden bakınca nasıl görünüyor sonra sonuç verir. Sağa eğik baş, tam karşınızda duran bir kişi için solda olduğu için kamera da karşıdan görüntüye göre çekim yapıyor.

Ön kamera ile işler farklı. Kamera merceği ve ona baktığınız konum birbirinin zıttıdır.

İki seçenek var. Fotoğraf ya kullanıcının kendisini aynada gördüğü ve alışık olduğu biçimde ya da başkalarının onu dışarıdan gördüğü biçimde olacaktır. Açıkçası, elma ilk seçenek tercih etmiştir. Bu nedenle fotoğrafı çeker çekmez “mirror image” özelliğini kullanarak fotoğrafın döndürülmüş halini galerinize kaydeder.

Size ters gelen fotoğraf aslında düz halidir.

Bu, sinema rulosunda gördüğünüz fotoğrafın, kamera uygulamasının gösterdiğiyle değil, fotoğrafı çekerken nasıl göründüğünüzle tam olarak eşleştiği anlamına gelir. İlk başta garip gelebilir ama bunu anladığınızda fotoğrafınız çekilecek. aslında tersine çevrilmediğinifark edeceksin

Bu durumdan rahatsızsanız ayna görünümü özelliğini kapatabilirsiniz.

Adımlar:

Ayarlar > Kamera > Ön Kamerayı Aynala

Kaynaklar: Apple, Apple Açıklaması, Tech Untold

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Karapürçek Evden Eve Nakliyat
Tv Tamiri
Başa dön tuşu