Yaşam

Ekran başına görsel zekasına güvenenler: X’lerin ortasında gizlenmiş 5 Y’yi 7 saniyede bulun!

Zeka testleri, kişiden yanal düşünme yeteneğini kullanmasını ister. Bu düşünme yeteneği, zeka testlerini çözmek için klasik yaklaşımın dışında farklı ve verimli analizler arar.

Zeka testleri, çok fazla dikkat ve analitik düşünmeyi gerektirdiği için çözülmesi zor ve eğlencelidir. Düzenli olarak zeka testi yaptıran bireylerin problem çözme becerileri ve üretken zekaları gelişir.

Zeka testleri ararken internette çeşitli seçenekler mevcuttur. Bazıları gözlem becerilerinizi sorgularken, diğerleri sizden analitik düşünme ve olay örgüsü tamamlama becerilerinizi kullanmanızı istiyor.

Haber7.com ekibi olarak bugün sizler için gözlem becerilerinizi zorlayacak ve dikkatinizi kilitleyecek bir zeka testi hazırladık. Tüm dikkatinizi toplamaya ve cevabı bulmaya hazırsanız, haydi başlayalım!

İÇTEN GÖRÜNTÜLÜ 5 Y’Yİ 7 SANİYEDE BULUN

Zeka testi görselimiz yukarıda görüldüğü gibi birkaç satır ve sütunda X harflerinden oluşmaktadır. Sadece bu X harflerin ortasında toplam 5 adet Y harfi gizlidir. Yukarıdaki görselde gizlenmiş 5 Y harfini 7 saniye içerisinde bularak olağanüstü görüşünüzü ve keskin gözlerinizi kanıtlamanız istenmektedir.

7, 6, 5, 4, 3…

Verilen süre boyunca zeka testini çok dikkatli bir şekilde çalışın. Arkanızda akan zamanın dikkatinizi dağıtmasına ve konsantrasyonunuzu bozmasına izin vermeyin.

Görüntüdeki hatayı 7 saniyede bulanların şahinden keskin gözlere ve harika bir görüşe sahip oldukları bir gerçektir. Kalıptaki düzeni bozan Y harfleri aslında onlar için bir düzensizliktir.

BULAMAYANLAR İÇİN TEKRAR DENEYELİM

Zeka testlerine yeni başlayanlar için bu tür görseller bazen biraz karmaşık gelebilir. Bu yüzden derin bir nefes alın ve zamanı yeniden başlatın.

İŞTE X’LERİN ORTASINDA GİZLENEN 5 HARF

Ve zamanın sonuna geldik. Zaman arka planda akıp giderken odaklanmanın ne kadar zor olduğunu bir kez daha anladık. Cevaplar bulunduğunda görsele tekrar baktığınızda her şey nasıl ortada değil mi?

Bulamayanlar ve eksik bulanlar için görselde saklı 5 Y harfi…

Peki görselde gizlenen Y harflerini verilen süre içerisinde bulabildiniz mi? Ya da bulduysanız kaç saniyede buldunuz? Yorumlarda bizimle paylaşın!

haber-samsat.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Karapürçek Evden Eve Nakliyat
Tv Tamiri
Başa dön tuşu