Haber

Depremin merkez üssü Kahramanmaraş’ta vatandaşlar oy kullanmaya başladı.

Depremin merkez üssü Kahramanmaraş’ta vatandaşlar oy kullanmaya başladı.

Oy veren depremzedeler, bu seçimlerin acı-tatlı geçtiğini ancak yine de yurttaşlık görevlerini yerine getirmek için oy kullandıklarını söylediler.

KAHRAMANMARAŞ – Yüzyılın felaketi olarak nitelendirilen 6 Şubat depremlerinin merkez üssü Kahramanmaraş’ta vatandaşlar cumhurbaşkanlığı ve milletvekilliği seçimlerinde oy kullanmaya başladı.

Cumhurbaşkanlığı Genel Seçimi ve 28’inci Milletvekili Seçimi kapsamındaki depremin merkez üssü Kahramanmaraş’ta vatandaşlar oy kullanmaya başladı. Onikisubat ilçesindeki Zeki Karakız Ortaokulunda kurulan konteyner alanlarına gelen vatandaşlar saat 08.00 itibari ile oy kullandı. Sabah erken saatlerde okula oy kullanmak için gelen vatandaşlar kuyruk oluşturdu.

Oy kullanmanın bir vatandaşlık görevi olduğuna değinen vatandaşlardan Ali Tıraş, “Ülkemiz için hayırlısı ne ise. Benim duygum ülkem için, bayrağım için.”

Bir diğer seçmen Ahmet Kuru ise “Ülkemize hayırlı olmasını temenni ediyoruz, istiyoruz. Ülkemize hayırlı olsun. Allah ülkemize hayırlı olsun” dedi.

Vatandaşlardan Halil Denizdolduran, “Vatandaşlık görevimizi yaptık, oy kullandık. Allah vatan ve milletin yardımcısı olsun. Biz deprem mağduruyuz ve bu seçimler acı-tatlı ama yine de vatandaşlık görevidir” dedi. .

senpazarhaber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Karapürçek Evden Eve Nakliyat
Tv Tamiri
Başa dön tuşu