Haber

Deprem mi Oldu? 26 Kasım Cumartesi Kandilli Rasathanesi ve AFAD Son Depremler Listesi

Dünyanın zelzele riski en yüksek ülkeleri ortasında yer alan Türkiye’de deprem verileri AFAD ve Kandilli Rasathanesi tarafından anlık olarak paylaşılıyor. Bu sayede ülkemizde son yaşanan depremleri, depremin merkez üssünü, derinliğini, büyüklüğünü ve şiddetini öğrenebiliyoruz. Bugün açıklanan veriler gösteriyor ki 26 Kasım Cumartesi günü İzmir ve Düzce’de sarsıntı oldu. Vatandaşlar ise sarsıntının büyüklüğünü araştırıyor. Bakalım, 26 Kasım Cumartesi günü yaşanan zelzelelerin merkez üssü neresi, derinliği ve büyüklüğü ne kadar ölçüldü? İşte, 26 Kasım Cumartesi AFAD ve Kandilli Rasathanesi son depremler listesi.

Depremlere ilişkin Richter ölçeği bilgileri gösteriyor ki 26 Kasım Cumartesi gecesi saat 01.01’de merkez üssü Düzce’nin Gölkaya ilçesi olan bir sarsıntı yaşandı. Sabaha karşı saat 04.10’da ise İzmir’de 3.2 büyüklüğünde bir zelzele oldu.

İşte o depremlerin Afet ve Acil Durum İdaresi Başkanlığı tarafından açıklanan bilgileri.

Afet ve Acil Durum İdaresi Başkanlığı (AFAD) 26 Kasım Cumartesi günü sabaha karşı İzmir’de yaşanan depremin verilerini açıkladı!

Bugün saat 04.10’da gerçekleşen zelzelenin merkez üssünün İzmir’in Gaziemir ilçesi olduğu belirtildi. 3.2 büyüklüğündeki sarsıntının derinliği 9.18 kilometre olarak açıklandı. 

  • Kandilli Rasathanesi tarafından açıklanan datalar ise zelzelenin büyüklüğünün 3.4, derinliğinin 6.4 olduğunu gösteriyor.

Afet ve Acil Durum İdaresi Başkanlığı (AFAD) datalarına nazaran 26 Kasım Cumartesi gecesi saat 01.01’de Düzce’nin Gölkaya ilçesinde de 3 büyüklüğünde bir deprem meydana geldi.

Merkez üssü Düzce’nin Gölkaya ilçesi olan depremin derinliği ise 7 kilometre olarak açıklandı.

  • Kandilli Rasathanesi tarafından açıklanan bilgiler ise zelzelenin büyüklüğünün 3.3, derinliğinin 5.7 olduğunu gösteriyor.

Kandilli Rasathanesi Son Sarsıntılar Listesi

AFAD Son Sarsıntılar Listesi

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Karapürçek Evden Eve Nakliyat
Tv Tamiri
Başa dön tuşu