Haber

CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu’ndan SPK’ya Tepki: ‘Küçük yatırımcının soygununa göz yumdunuz, görüşürüz’

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, daha önce defalarca uyardığı Sermaye Piyasası Kurulu’na (SKP) seslendi. Kılıçdaroğlu, ‘Kurul’u defalarca uyardım, gereğini yapmadınız, küçük yatırımcıyı soydunuz. Çok kızgınım. Buluşacağız. Vallahi görüşürüz’ diye tepki gösterdi.

‘Küçük yatırımcının soyulmasına izin verdiniz’

Borsa İstanbul’da BİST 100 endeksinde bugün günlük kayıp yüzde 5’i geçerken devre kesiciler saat 17.15 itibarıyla çalıştı. BIST 100 endeksi yeniden açılışının ardından yüzde 5,29 kayıpla günü 4.713,39 puandan kapattı.

Borsada yaşanan büyük kayıpların ardından CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’ndan bir açıklama geldi.

‘Adalet yoksa ahlak da yok! Unutulmamalıdır ki zaman bir gün tersine dönecek, herkes yaptıklarının bedelini ödeyecektir.

Sosyal medya hesabından SPK’ya tepki gösteren CHP genel başkanı, 5 Ocak’taki paylaşımını alıntılayarak, “Seni defalarca uyardım SPK, gereğini yapmadın, küçük yatırımcının soyulmasına göz yumdun. Çok kızgınım. Buluşacağız. Yemin ederim seni de göreceğiz”sözlerini kullandı.

Kılıçdaroğlu, 5 Ocak’ta yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullanmıştı;

“Küçük yatırımcıyı uyardım, seni göz göre göre soyarlar dedim. Adalet yok, ahlak yok! Unutulmamalıdır ki zaman bir gün tersine dönecek ve herkes yaptıklarının bedelini ödeyecektir. Küçük yatırımcıya sahip çıkmayan kurumlar, haksız yere zengin olan çeteler bunun bedelini de ödüyor. Gitmelerine asla izin vermeyeceğiz!”

haber-cukurca.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Karapürçek Evden Eve Nakliyat
Tv Tamiri
Başa dön tuşu