Haber

Avrupa’da yaşayan Türklerden Hatay’da depremzedeler için 100 konteyner yaşam alanı

Kahramanmaraş’ta 6 Şubat’ta meydana gelen depremlerden etkilenen Hatay’da Avrupa Türk Topluluğu takviyeleriyle oluşturulan 100 konteynerlik yerleşkenin açılışında son aşamaya gelindi.

Kahramanmaraş’ta yaşanan depremlerin ardından yurt dışında yaşayan Türkler de depremzedelere yardım için harekete geçti.

Afet sonrasında Avrupa Türk Topluluğu topladığı nakit yardımla konteyner yerleşkeler inşa etme kararı aldı.

TBMM Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Komite Başkanı ve AK Parti İstanbul Milletvekili Zafer Sırakaya’nın koordinasyon ve desteğinde bir araya gelen Türkler, içinde duş, tuvalet ve mutfak lavabolarının da bulunduğu konteynerler yaptırdı.

Kahramanmaraş’ın Elbistan ilçesinde 155, Akbayır ilçesinde 20 ve Afşin ilçesinde 50 olmak üzere 225 konteyner yerleşkesini depremzedelerin hizmetine sunan Avrupa Türk Topluluğu, son olarak da 1000 m2’lik barınma alanı hazırladı. ​Hatay’da 100 konteyner.

Avrupa Türk Topluluğu, Konya Konteyner Kenti’nde kendilerine ayrılan alana 100 adet konteyner yerleştirdi.

Konya Büyükşehir Belediyesi tarafından altyapısı hazırlanan kente yerleştirilen konteynerler, 21 metrekarelik bir yaşam alanı sunacak.

Konteynerlerde kullanım alanlarının yanı sıra bir ailenin ihtiyacı olan yatak, mobilya, ısıtıcı ve sıcak su da bulunacak. İlk etapta 4 kişilik yemek ve hijyen kitlerinin bulunduğu konteynerlerde konaklayacak depremzedeler, Konya Konteyner Kent’teki mescit, sosyal market ve çocuk oyun alanlarından da yararlanabilecek.

Hazırlıkları son aşamaya gelen yaşam alanında AFAD koordinasyonunda afetzedeler ağırlanacak.

senpazarhaber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Karapürçek Evden Eve Nakliyat
Tv Tamiri
Başa dön tuşu