Haber

25 gündür kayıp olan adamdan acı haber

Tepebaşı ilçesine bağlı Yörükakçayır Mahallesi’nde annesi ve erkek kardeşiyle birlikte yaşayan Nazmi Önal, yaklaşık bir ay önce ortadan kaybolmuştu. Şizofreni hastası olduğu iddia edilen Önal, kaybolduğu ilk günden itibaren Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD), Jandarma, AKUT, Dorlion Arama Kurtarma ve AFAD gönüllülerinden oluşan 50 kişilik ekip tarafından aranıyordu.

Kayıp Nazmi Önal’a ait olduğu iddia edilen, vücudundan ayrılan baş ve bacaklar, köy merkezinde bir kadın tarafından görülerek jandarma ekiplerine bildirildi. Olay yerine gelen jandarma ekipleri, kafatasını bacağın bulunduğu bölgenin 15 metre uzağında buldu.

Öte yandan olay yerine getirilen jandarma ekiplerine ait arama kurtarma köpeği, Nazmi Önal’ın kalan parçalarını bulmak için çalışmalarını sürdürüyor. Köylüler arama çalışmalarını endişe ve merakla takip ediyor.

Ceset parçalarını köy merkezinde bulan Nazmi Önal’ın akrabası Habibe Önal, o anları anlattı. Hanım, Nazmi Önal’ın hayvanlar tarafından parçalanmamış olabileceğini belirtti. “Kayıp olduğunu 2 gün sonra öğrendik. AFAD, jandarma geldi. Aradılar, taradılar ama hiçbir iz bulunamadı. Belediye arabasına baktılar, fotoğraflarını astılar ama hiçbir ize rastlanmadı. Ama sonunda Kütahya’ya doğru bakmaya başladılar. Eski muhtarın oğlu dün gece geldi. Çabuk kapımıza gelin dedi. Neredeyse her gün arıyorduk. Bir iz bulabileceğimizi düşündük. Nefesim kesilmişti. Oğlum 2 gün önce amcasını acil servise götürdü. O nefesle bir yere gidecek bir insan değildi. En fazla 200, 300 metre giderdi, mümkün değil. Bu parçalanma bir insandan değil, bir vahşiden kaynaklanmaktadır. Köpek onu nasıl getirebilir? Bacakları bir yerde, başı bir yerde, ayakları bir yerde. Kıyafetleri bir tarafta. Peki hayvan bunu nasıl getirebilir? Bu nasıl bir şerefsizliktir, bu nasıl bir insanlıktır? Şüpheler onun öldürüldüğünü gösteriyor, bilmiyoruz. Otopsinin ardından belli olacak. İki kayınvalidem birlikte yaşıyordu. Biz de aşağıda yaşıyoruz ve hayvan yetiştiriyoruz. Hatırlayabildiğimiz kadarıyla hep hayvancılıkla uğraştı. Başka bir işi yoktu. “Şizofren hastasıydı, kimseyi rahatsız edecek bir insan değildi.”yaptı.

“Garip bir şekilde geldi ve gitti”

Başı ve bacakları bulunan Nazmi Önal’ın akrabası Köy Muhtarı Ahmet Yılmaz, arama çalışmalarının yaklaşık 25 gündür devam ettiğini söyledi. Olayla ilgili çok az bilgisinin olduğunu belirten Yılmaz, “Kaybolmasının üzerinden 25 gün geçti. Bugüne kadar AKUT’tan AFAD’a, jamdarma’dan köylülere kadar herkes aradı ama bir ize rastlanmadı. Dün gece bu sorundan haberdar oldum. Beni aradılar ve geldiğimde eski muhtarın evinin önünde cesedin ayağını bulduklarını söylediler. Sanırım bu parçaları köpekler taşıyordu. Cesedi görmedim ama söylenenlere göre Ramazan isimli bir arkadaşımın bahçesinde bulunmuş. Olayla ilgili başka bir bilgim yok. Nazmi Önal 64 yaşındaydı. Hiçbir tartışması ya da düşmanı yoktu. 25 gündür kayıptı ve daha önce de ortadan kaybolmuştu. Şehir merkezine gidiyordu ama jandarma 2 gün sonra onu buldu, biz yine öyle zannettik. Tuhaf görünüyordu, tuhaflaştı, işin gerçeği bu. Alzheimer hastası değildi ama tehlikeli bir hastalığı da yoktu. Sadece 6 ayda bir bağırıp çığlık atıyordu ama bunun kimseye bir zararı yoktu. “Astım hastasıydı ve yürümekte zorluk çekiyordu. Yürürken nefes alamıyor ve tökezliyordu” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Karapürçek Evden Eve Nakliyat
Tv Tamiri
Başa dön tuşu