Haber

Zeytinburnu Belediyesi, Yardım ve Kurtarma Çalışmalarına 132 Personel ve 35 İş Makinesiyle Destek Veriyor

Deprem felaketinin ardından akredite çalışanıyla bölgeye yardıma koşan Zeytinburnu Belediyesi, 132 çalışanıyla arama kurtarma görevini başarıyla yürütürken, bugüne kadar depremzedelere 76 tır gıda ve lojistik yardımda bulundu.

Zeytinburnu Belediyesi, deprem bölgesine takviye sağlamaya devam ediyor. Merkez üssü Kahramanmaraş olan depremin ardından afetten büyük ölçüde etkilenen Gaziantep Nurdağı ve Hatay’ın yardımına koşan Zeytinburnu Belediyesi, 132 çalışanıyla bölgedeki arama kurtarma ve yardım çalışmalarını güçlendiriyor. Gaziantep Nurdağı’na çeşitli özelliklere sahip 23 iş makinesi ve 112 işçi destek verirken, Hatay merkezdeki sarsıntı bölgesinde 12 iş makinesi ve 20 işçi çalışıyor.

ARAMA KURTARMA, SICAK YEMEK VE YARDIM DAĞITIMI DEVAM EDİYOR

Zeytinburnu Belediyesi’ne bağlı akredite Arama Kurtarma grubu ZAK, şimdiye kadar iki enkazdan toplam 14 kişiyi sağ çıkarmayı başardı. Gaziantep’in Nurdağı ilçesinde ihtiyaçlara yönelik yaşam alanları kuran Zeytinburnu Belediyesi, kurtarma çalışmalarının yanı sıra burada; Günde 6.000 kişiye kadar sıcak yemek sağlayan portatif mutfak kamyonu, çeşitli özelliklere sahip iş makineleri ve portatif tuvalet gibi hizmetlerle bölgeye hizmet vermeye devam ediyor. Bu çalışmalar kapsamında Zeytinburnu Belediyesi’nden gelen 76 tır gıda ve lojistik ekipman da ihtiyaç sahiplerine ulaştırılıyor.

 

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Karapürçek Evden Eve Nakliyat
Tv Tamiri
Başa dön tuşu