Haber

Yozgat’ta meslek lisesi öğretmenleri depremzedeler için çadır sobası üretti

Yozgat’taki meslek lisesi öğretmenleri, “yüzyılın felaketi” olarak nitelendirilen Kahramanmaraş’ta meydana gelen depremlerden etkilenen bölgelere gönderilmek üzere çadır içi soba üretiyor.

Milli Eğitim Bakanlığı’nın talepleri doğrultusunda il genelinde 5 meslek lisesinde çadır sobası üretimine başlandı.

Mimar Sinan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürü Uğur Korkmaz, metal teknolojisi öğretmenlerinin bir meydana gelerek gece gündüz deprem bölgesi için çadırın içinde soba ürettiklerini söyledi.

Sobaları en kısa sürede bölgeye ulaştıracaklarını ifade eden Korkmaz, “Deprem mağdurlarının soğukta üşümemesi için çaba harcıyoruz. Cumartesi, Pazar gece gündüz çalışıyoruz.” söz konusu.

Öğretmenlerden Koçak Bek, ülkenin külfetli bir süreçten geçtiğini belirterek, “Allah devletimize ve milletimize birlik ve beraberlik versin. Metal teknolojisi öğretmenleri olarak bir araya geldik. Kış günlerinde deprem bölgesinde bulunan vatandaşlar bize katkı sağlayabilirsek ne mutlu bize.” şeklinde konuştu.

İsmet İşim Öğretmen, “Milletimizin yaralarını sarmak için arkadaşlarla bir araya geldik, çalışıyoruz. Onlarla aynı acıyı, aynı sıkıntıları yaşıyor ve hissediyoruz. Elimizden geldiğince onların acılarını dindirmeye çalışıyoruz.” terimleri kullandı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Karapürçek Evden Eve Nakliyat
Tv Tamiri
Başa dön tuşu