Haber

Yeni Zelanda’da bir hostelde çıkan yangın: 6 ölü

– Yeni Zelanda’da bir hostelde çıkan yangın: 6 ölü

WELLINGTON – Yeni Zelanda’da bir pansiyonda çıkan yangında 6 kişi öldü.

Yeni Zelanda’nın Wellington kentinde bir pansiyonda henüz nedeni bilinmeyen yangın çıktı. Yangında 6 kişi hayatını kaybetti, 11 kişiden haber alınamadı. Pansiyonda inşaat işçileri, hastane çalışanları ve hafif kabahatlerden ceza alan kişilerin kaldığı açıklandı.

Yeni Zelanda İtfaiye ve Acil Durum Şefi Bruce Stubbs, çatının çökmesi sonucu çok fazla moloz olduğunu ve o bölgede 6 kişinin tespit edildiğini söyledi. Wellington Bölge Şefi Nick Pyatt, son yılların en büyük felaketinin yaşandığını söyleyerek, hayatını kaybedenlerin ailelerine başsağlığı diledi. Yangın sırasında pansiyonda bulunan Tala Sili, oda kapısının altından duman girdiğini, kapıyı açtığında koridorun dumanla kaplandığını ve pencereden atlamaktan başka çaresi olmadığını söyledi. Yangının ardından açıklamalarda bulunan polis, 92 odanın erişilebilir hale getirilmesinin ardından daha net bir açıklama yapılabileceğini söyledi.

Wellington Polisi Bölge Şefi Dion Bennett, dün gece hostelde bulunan veya olabilecek herkesin bir listesinin ellerinde olduğunu söyledi.

Yeni Zelanda Başbakanı Chris Hipkins, olayın korkunç ve trajik olduğunu belirterek, geniş çaplı soruşturma yürütüleceğini ancak önceliklerinin şu anda yangına müdahale etmek olduğunu söyledi.

haberaskale.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Karapürçek Evden Eve Nakliyat
Tv Tamiri
Başa dön tuşu