Haber

Yaz Kuran Kursları Kapanış Programıyla Sona Eriyor

Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından bu yıl (2023) 90 binden fazla camide düzenlenen Yaz Kur’an Kursları ve ülke genelinde Kur’an Kursları sona erdi.

Sosyal, kültürel ve sportif etkinliklerin yanı sıra milli ve manevi değerlerin aktarıldığı Yaz Kur’an Kursları, “Kapanış Programı” ile taçlandırıldı.

Bu kapsamda Çıldır Müftlüğüne bağlı yaz Kur’an kurslarında okuyan öğrenciler için 2023 yılı kapanış programı düzenlendi.

Resul Aslan Camii Konferans Salonu’nda gerçekleştirilen program, Kur’an-ı Kerim tilaveti ile başladı.

Kız ve erkek öğrencilerin sergiledikleri performanslar, başta öğrenci velileri olmak üzere tüm katılımcılar tarafından beğeni topladı.

Çıldır Müftüsü Abdullah Doğan; “Yaz Kur’an Kursumuza gelen çocuklarımız Kur’an-ı Kerim ve dini bilgiler öğrendiler. Siyer-i Nebi’yi, Peygamber Efendimizin hayatını ve İslam’ın güzel ahlakını öğrendiler. Bu çocukları gönderen anne babalara çok teşekkür ediyorum. camiye

Allah Resulü’nün müjdesini sizlerle paylaşmak istiyorum. Allah Resulü şöyle buyuruyor: ‘Sizin en hayırlınız Kur’an’ı öğrenen ve öğreteninizdir.’ Bu nedenle hem ders alan öğrencilerimizi hem de öğrencilerimiz için canla başla çalışan ücretli meslektaşlarımızı ve öğretmenlerimizi kutluyorum.”

Programın sonunda Kayabeyi Köyü Camii Yaz Kursu Öğrencisi Yiğitcan Karasal ve yarışa katılan diğer öğrencilere Müftü tarafından çeşitli ikramlarda bulunuldu. Program ikramlarla sona erdi.

Ev sahipliğini İlçe Müftüsü Abdullah Doğan, Çıldır Kaymakamı Muhammed Enes İpek, Belediye Başkanı Yakup Kemal Azizoğlu, İlçe Jandarma Komutanı Serhat ARLI, Siyasi Parti İlçe Başkanları, Gençler ve Spor İlçe Müdürü Adnan Korkut, Damal Müftüsü Gökhan Kutluer, İlçe Özel İdare Müdürü V. Tefuk Koca, Muhtarlar, İşadamları, Öğrenci velileri ve vatandaşlar katıldı. – ARDAHAN

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Karapürçek Evden Eve Nakliyat
Tv Tamiri
Başa dön tuşu