Haber

Türkiye’nin Gümülcine Başkonsolosu Ünal, deprem bölgesine giden yakınlarını kabul etti.

Türkiye’nin Gümülcine Başkonsolosu Aykut Ünal, deprem bölgesinde arama kurtarma çalışmalarına gönüllü olarak katılan Batı Trakya soydaşlarını kabul etti.

Türkiye’deki depremlerin ardından Yunanistan’dan arama kurtarma ekibinde yer alan Hakan Bozali ve Hakan Mehmetali ile deprem bölgelerindeki yardım çalışmalarına katılan Bilgehan Şerifoğlu, Hüseyin Dangala ve Burhan Karadayı’yı konuk eden Ünal, kendilerine teşekkür etti. .

Hemşerilerin başlattığı ve katıldığı yardım kampanyalarının çok değerli olduğunu ifade eden Ünal, Batı Trakya Türk Azınlığı Uygulama Kurulu’nun ahengi ile 21 tır ve TIR’ın gönderildiğini söyledi.

Bu ahengin dışına çıkan tırlar olduğunu kaydeden Ünal, çok sayıda hemşehrimizin deprem bölgelerindeki yardım çalışmalarına katılmak için Başkonsolosluğu aradığını söyledi.

Ünal, “İş makinası operatörleri, kepçe operatörleri, itfaiyeci arkadaşlarımız nasıl yardımcı olabiliriz diye bizi aradılar. Yardım etmek isteyen çok kişi bizi arıyor. Beni duygulandıran, çok kişinin arayıp ‘yetim var’ demesi. Orada çocuklar var ve onları sahiplenmek istiyoruz.’ dediler.” söz konusu.

Batı Trakya Türklerinin bir merkeze gelip birlik ve beraberlik ruhu içinde bir şeyler yaptığında etkili bir sonuç alındığını belirten Ünal, “Sizin de aktif faaliyetler içerisinde olmanız hemşerimizin nazardaki konumunu güçlendiriyor. Halkın. Sana teşekkür etmek kalıyor. Allah senden razı olsun.” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Karapürçek Evden Eve Nakliyat
Tv Tamiri
Başa dön tuşu