Haber

Türk Silahlı Kuvvetlerinin Azerbaycan’daki görev süresi 1 yıl uzatıldı

Türk Silahlı Kuvvetlerinin (TSK) Azerbaycan’daki görev süresinin 1 yıl uzatılmasına ilişkin Cumhurbaşkanlığı kararnamesinin kabulüne ilişkin Türkiye Büyük Millet Meclisi kararı Resmi Gazete’de yayımlandı.

Kararda, Azerbaycan’ın toprak bütünlüğü de dahil olmak üzere tüm haklarının uluslararası hukuk ve yasal egemenlik hakları temelinde savunulması konusunda güçlü destek sağlayan Türkiye’nin, Azerbaycan’ın korunması ve güçlendirilmesine değerli katkılar sağlamaya devam edeceği belirtildi. bölgede barış ve istikrarın sağlanması ve bunu kolaylaştıracak ekonomik altyapının inşası ve canlandırılmasıdır.

Kararda, Türkiye ile Rusya arasında kurulan ve TSK personelinin görev yaptığı Müşterek Merkezin faaliyetlerini başarıyla sürdürdüğü belirtilirken, Türk Silahlı Kuvvetlerinin Müşterek Merkezdeki görevlerini sürdürmesinin Türkiye’nin bir gereği olduğu kaydedildi. Bölgede ve bölgenin ulusal çıkarlarında aktif ve yapıcı rol.

Bu nedenlerle Genel Kurul’da Türk Silahlı Kuvvetleri’nin Azerbaycan’daki görev süresinin 17 Kasım’dan itibaren 1 yıl uzatılmasının kabul edildiği bildirildi.

pazarlar-haber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Karapürçek Evden Eve Nakliyat
Tv Tamiri
Başa dön tuşu