Ekonomi

TİKAD Başkanı Bulut’tan Açıklama, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü

Türkiye İş Kadınları Derneği (TİKAD) Lideri Nilüfer Bulut, TİKAD olarak bu yıl tüm 8 Mart Dünya Kadınlar Günü programlarını iptal ettiklerini ve tek hassasiyetleri olan depremzedelerle ilgili çalışmalara ağırlık verdiklerini belirtti.

Bulut yaptığı açıklamada, kadınların hem sayısal olarak hem de sosyolojik bir gerçeklik olarak hayatın yarısını oluşturduğu bir dünyada, TİKAD’ın toplumsal fırsat eşitliği için 365 gün şevkle çalışmaya devam ettiğini belirtti. tek bir gün

8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nün kadınların geçmişten bugüne verdikleri emeğin ne kadar önemli olduğunu hep birlikte yüksek sesle ifade etme fırsatı olduğunu belirten Bulut, bu anlamlı günde çeşitli programlarla taleplerini bir kez daha dile getirdiklerini ve hassasiyetleri vurguladıklarını söyledi.

Ancak TİKAD olarak bu yıl tüm programlarımızı iptal ederek tek hassasiyetimiz olan depremzedelerle ilgili çalışmalara ağırlık verdik. Türkiye’nin yakın tarihinin en büyük afeti olan Kahramanmaraş merkezli depremde karşılaştığımız afeti geri getirmek için çalışıyoruz.”

Nilüfer Bulut, TİKAD’ın kadınları ve çocukları merkeze alan projelerinin afet bölgesindeki depremzedelere bir nebze de olsa katkı sağlayacağını ve yaralarına derman olacağını belirtti. “Kadınlarımızın sahada karşılaştıkları acil hayat problemlerinin analizinde sorumluluk alma sorumluluğumuzun bilincindeyiz. Bu vesileyle, başta depremzedelerimiz olmak üzere milletimize bir kez daha geçmiş olsun diliyoruz.” değerlendirmesini yaptı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Karapürçek Evden Eve Nakliyat
Tv Tamiri
Başa dön tuşu