Haber

Rusya, Ukrayna’daki Askeri Tesisleri Vurdu

Rusya Savunma Bakanlığı Sözcüsü İgor Konaşenkov, Ukrayna ordusunun Odessa kenti yakınlarındaki askeri tesisleri ile Kirovograd bölgesindeki üssü yüksek hassasiyetli füzelerle vurduklarını bildirdi.

Konaşenkov, Rus ordusunun Ukrayna’daki eylemlerine ilişkin açıklamalarda bulundu.

Konaşenkov, ordunun Ukrayna’da belirlenen hedefleri vurduğunu belirterek, “Rus Silahlı Kuvvetleri bu gece Ukrayna ordusunun mühimmat depolarına, akaryakıt altyapısına ve askeri sanayi tesislerine, Odessa kenti yakınlarında ve Ukrayna Hava Kuvvetleri’ne bağlı Kanatovo hava üssüne saldırı düzenledi. denizden ve havadan fırlatılan yüksek hassasiyetli füzelerle Kirovograd bölgesine “Saldırılar amacına ulaşmıştır.” sözünü kullandı.

“Kharkov bölgesindeki tren istasyonunu ele geçirdik”

Rus ordusunun Kupyansk istikametindeki taarruz operasyonlarını “başarılı” bir biçimde sürdürdüğünü vurgulayan Konaşenkov, gün boyunca Rus birliklerinin bu bölgede bir kilometreden fazla, cephede ise iki kilometre ilerlediğini söyledi.

Konaşenkov, “İlerleyen birlikler Kharkiv bölgesindeki Malchanovo tren istasyonunu ele geçirdi.” dedi. dedi.

Zaporozhye bölgesinde Ukrayna Silahlı Kuvvetlerine ait akaryakıt ve madeni yağ üssünün vurulduğunu kaydeden Konaşenkov, Rus Hava Kuvvetlerinin Donetsk bölgesindeki Razdolnoye yerleşim birimi yakınlarında Ukrayna ordusuna ait bir Su-25 savaş uçağını düşürdüğünü bildirdi.

Konaşenkov, Kharkiv bölgesindeki Kutkovka yerleşim birimi yakınlarında hava savunma sistemlerine sahip 1 adet Ukrayna Mi-8 model askeri helikopterin düşürüldüğü bilgisini paylaştı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Karapürçek Evden Eve Nakliyat
Tv Tamiri
Başa dön tuşu