Haber

Romanya Başkonsolosu Stefan’dan Soyer’e veda ziyareti

Romanya Başkonsolosu Stefan’dan Soyer’e veda ziyareti

Soyer: İzmir’den Romanya’ya direkt uçuşlar üzerinde çalışacağız

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, Romanya’nın İzmir Başkonsolosu Mioara Stefan’ı makamında ağırladı. Lider Tunç Soyer, “Direkt uçuş çalışmalarımıza Romanya’yı da katacağız.”

İzmir’deki görev süresi sona eren Romanya’nın İzmir Başkonsolosu Mioara Stefan, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer’i ziyaret etti.

Göreve geldiğinden bu yana direkt uçuşlar için birçok toplantı yaptıklarını belirten Başkan Tunç Soyer, “Öncelikle ziyaretiniz için çok teşekkür ediyorum. İzmir’de çok değerli bir iz bırakıyorsunuz. Buradaki herkes seni çok güzel duygularla hatırlayacak. Son yıllarda İzmir’den Avrupa’nın birçok şehrine direkt uçuş sayısında ciddi artışlar görüyoruz. Direkt uçuşlarla ilgili çalışmalarımıza Romanya’yı da ekleyip konuyla ilgili çalışacağız. “Yeni görev yeriniz Sırbistan’da size başarılar diliyorum” dedi.

Stefan: “Türk insanı çok çalışkan”

İzmir’deki görevinden 10 yıl sonra ayrıldığını belirten Başkonsolos Mioara Stefan, “İzmir’deki deneyimim harikaydı. Maalesef Romanya’nın hiçbir şehrine İzmir’den direkt uçuş bulunmuyor. Bu konuyla ilgili birçok Türk firmasıyla görüşmelerimiz oldu ancak bir sonuç alamadık. İzmir’den Romanya’ya direkt uçuşlar devam etmeli. İzmir’deki tecrübelerimden Türk insanının çok çalışkan, yardımsever ve vatansever olduğunu gördüm. Burada yaptığımız çalışmalarda verdiğiniz destekten dolayı sizlere çok teşekkür ediyorum” dedi.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

sandikliajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Karapürçek Evden Eve Nakliyat
Tv Tamiri
Başa dön tuşu