Haber

Ordu deprem bölgesi

Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler, depremin olduğu günden bu yana Adıyaman, Kahramanmaraş, Malatya ve Diyarbakır illerini ziyaret ederek depremzedelerle bir araya geldi.

Adıyaman’da valilik koordinatörü olarak görev yapan Ordu Valisi Tuncay Sonel ile görüşmeye gelen Önder Güler, deprem bölgesinde yapılan çalışmalarla eksikliklerin tespit edildiğini ve buna göre düzenlemelerin yapılacağını söyledi.

Güler: “Ordu olarak yaralarımızı sarmaya devam ediyoruz”

Başkan Mehmet Hilmi Güler, yaraların sarılmaya devam ettiğine değinerek, Ordu ile deprem bölgesi arasında gönül birliği oluştuğunu belirtti.

Başkan Güler, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Ordu olarak yaralarımızı sarmaya devam ediyoruz. İlk andan itibaren bölgeye ekiplerimizi gönderdik. Görev olarak Adıyaman, Malatya ve Kahramanmaraş’a tayin edildik. Bölgeye ihtiyaçları belirlemek amacıyla geldik. çalışmalarımızı ve arkadaşlarımızı yerinde görerek, “Ordu’muz sadece büyükşehir değil, ilçeleri, sivil toplum kuruluşları ve insanıyla da bir büyükşehirdir. Ordu ile deprem bölgesinin ortasında gönül birliği oluşturduk.”

Eksikliklerin tespit edildiğine dikkat çeken Başkan Güler, “Ekiplerimizi kısmen kaydırıyoruz. Bazı yerlere de destek veriyoruz. Burada ihtiyaçları belirledik. Uyum merkezlerinde toplantılar yaptık. Burada ihtiyaç var. yaşam ünitesi olarak tabir ettiğimiz tuvalet ve banyolu konteynerler, “Çadır yetmeyebilir” diye konteynır üretimi üzerine çalışıyoruz. Onların arzını oluşturmaya çalışıyoruz. Biz de yerinde yaptığımız çalışmalarla ihtiyaçlarını tespit ettik, şimdi de ona göre yeni düzenlemeler yapacağız” dedi.

Vali Sonel: “Devlet-millet el ele”

Adıyaman’da valilik koordinatörü olarak görev yapan Ordu Valisi Tuncay Sonel de çalışmalar hakkında Başkan Güler’e bilgi verdi. Vali Sonel, “Cumhurbaşkanımız ve bakanlarımız buraya gelip incelemelerde bulundular. Devletimizin bütün birimleri teyakkuz halinde. Burada devlet-millet uyumunun güzel bir örneği verilmiştir. Milletimiz çok asildir, çeşitli yardımlar yapılmıştır. hem yurtiçinden hem de yurtdışından bölgeye ulaştırılıyor” diyenlere özel bir teşekkür yeri var. İlk günden itibaren güzel bir çalışma yapıldı. Tüm Ordulu hemşehrilerimizden Allah razı olsun” dedi.

Büyükşehir bölgede çalışmalarını sürdürüyor

217 araç ve 280 çalışanıyla deprem bölgesinde yaraları sarmak için hummalı bir çalışma yürüten Ordu Büyükşehir Belediyesi, yardım ulaştırmanın yanı sıra altyapıdan üstyapıya kadar bölgedeki her türlü ihtiyacın giderilmesi için çalışmalar yürütüyor. su temini, sanitasyon için cenaze hizmetleri. – ORDU

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Karapürçek Evden Eve Nakliyat
Tv Tamiri
Başa dön tuşu