Ekonomi

Kratos 579 milyon dolarlık askeri uydu sözleşmesi imzaladı

SAN DIEGO – Kratos Savunma ve Güvenlik Çözümleri A.Ş., savunma teknolojisi sektörünün önde gelen oyuncularından biridir. (NASDAQ: KTOS), Komuta ve Kontrol Sistemi Konsolide (CCS-C) Sürdürülebilirlik ve Dayanıklılık (C-SAR) programı için bilinmeyen teslimat/belirsiz miktarda (IDIQ) bir sözleşme imzaladı. Tavan değeri 579 milyon dolar olan bu sözleşme, tüm opsiyonların kullanılması halinde 31 Mayıs 2032’ye kadar uzatılacak.

Sözleşme 1 Aralık 2023’te başladı ve CCS-C ile ilgili sistemlerin operasyonlarını, sürdürülmesini veya geliştirilmesini desteklemek için gelecekteki görev ve teslimat emirlerini içeriyor. C-SAR girişimi, ABD Askeri Uydu İrtibat (MILSATCOM) ihtiyaçlarını karşılamak amacıyla güvenilir ve entegre irtibatın sürdürülmesi açısından hayati öneme sahiptir. CCS-C sistemi, Uzay Kuvvetleri Uzay Sistemleri Komutanlığı (SSC), Space Delta 8 için kritik bir bileşen olup, öncelikle yörünge ve anormallik çözümleme operasyonları için konsolide MILSATCOM izleme, telemetri ve komut yetenekleri sağlar.

Kratos’un rolü, CCS-C sistemi için sürdürülebilirlik, üretim sonrası geliştirme hizmetleri ve iyileştirmeler sağlamayı içerecek. Şirket ayrıca SSC’nin ölümcül ve dayanıklı uzay yeteneklerini geliştirme ve sürdürme misyonunu desteklemek için uydu ve bağlantı sistemi eserleri, donanım ve ekipman da tedarik edecek.

Kratos’un Uzay, Eğitim ve Siber Dairesi Başkanı Phil Carrai, sözleşmenin önemine vurgu yaparak Kratos’un ABD ordusunun misyonunu yerine getirebilmesi için gerekli olan uydu tabanlı hizmetleri sağlayacak donanıma sahip olduğunu belirtti.

Şirketin stratejisi, uygun maliyetli analizleri hızlı bir şekilde üretmek için dahili olarak finanse edilen araştırma ve geliştirmeyi içerir. Kratos’un uzmanlığı, sanallaştırılmış yer sistemleri, insansız hava aracı sistemleri, hipersonik araçlar, tahrik sistemleri ve savaşçılara yönelik eğitim sistemleri dahil olmak üzere çeşitli alanları kapsamaktadır.

Bu yazıdaki bilgiler Kratos Savunma & Güvenlik Çözümleri A.Ş.’ye aittir. tarafından yapılan basın açıklamasına dayanmaktadır.

Bu makale yapay zeka desteğiyle oluşturulmuş, tercüme edilmiş ve bir editör tarafından incelenmiştir. Daha fazla bilgi için Şartlar ve Koşullarımıza bakın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Karapürçek Evden Eve Nakliyat
Tv Tamiri
Başa dön tuşu