Haber

İmamlar ve rahipler Türkiye için dua etti

Kahramanmaraş’ta meydana gelen depremlerden merkez üssü etkilenen Türkiye için dünyanın birçok ülkesinde yardım kampanyaları sürüyor. Almanya’nın Baden-Württemberg eyaletine bağlı Heilbronn kentindeki Kiliansplaz Meydanı’nda Türkiye’de depremden etkilenenler için anma ve dua etkinliği düzenlendi. İmamlar ve rahipler tarafından dua edilen etkinliğe Türkiye’nin Stuttgart Başkonsolosu Makbule Koçak, bölgede faaliyet gösteren sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ile çok sayıda Türk ve Alman hayırsever katıldı.

Heilbornn şehir merkezinde kurulan yardım çadırı ile yardımların yanı sıra AFAD’a bağışlanmak üzere bir haftada 78 bin 577 Euro’luk nakdi yardım toplandı.

Başkonsolos Koçak yaptığı açıklamada, Türkiye’de yaşanan deprem felaketlerinin ardından tüm sivil toplum kuruluşlarının yardım için seferber olduğunu belirterek, “Vatandaşlarımızın kent meydanında düzenlediği yardım kampanyasının kapanış etkinliğine katıldık, çok duygulandık. yine duygulandık.herkes elbirliğiyle çalıştı.1 haftadır satıyorlar.ülkemize gönderiyorlar.ülkemizdeki yaraların sarılmasına bir nebze olsun katkı sağlamalarını istediler.çok duygulandık.burada çalışan hanımlarımıza her gün teşekkür ettik. Heilbronn’da yaşayan birçok farklı milletten vatandaşlarımıza ve burada toplanıp hep birlikte dua edenlere teşekkürlerimizi ve şükranlarımızı sunduk. Heilbronn’a teşekkür ediyorum” dedi.

ilicajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Karapürçek Evden Eve Nakliyat
Tv Tamiri
Başa dön tuşu