Haber

Gemlik balıkçılarının Refik Yılmaz hasreti

Tarık ŞEKER – Gemlik Matbaası / BURSA (İGFA) –Bursa’nın Gemlik balıkçıları, eski Belediye Başkanı Refik Yılmaz’ı Kayıkhane’de ağırlayarak, son yerel seçimlerde destekledikleri Belediye Başkanından ne yazık ki bekledikleri desteği alamadıklarını söyledi.

Gemlikli balıkçılar, limandaki sorunların giderek ağırlaştığını belirterek, “Kooperatif olarak bu seçimlerde parti önceliğinin değil, çözüm sunacakların yanında olmak istiyoruz. 100’e yakın balıkçı esnafı olarak, Ailelerimizle birlikte aday olursanız oyumuz size olur, destek veririz. 4,5 yıl önce “Siz bize ne hizmet verdiyseniz onlar geride kaldı. Onlara çok fazla katkı sağladığınızı söyleyemeyiz. Çağınızı özlüyoruz. Biz balıkçıların birikmiş sorunlarını ancak siz çözebilirsiniz. Lütfen aday olun ve Gemlik’e yeniden hizmet edilsin” diye şikayette bulundular.

Refik Yılmaz ise geçtiğimiz 4,5 yılın Gemlik’in kayıp yılları olduğunu belirterek, “Keşke çok çalışsalardı da kaybeden Gemlik olmasaydı” dedi.

Adaylığıyla ilgili konuşan Yılmaz, “Gemlik sokaklarında dolaşırken, çarşıya gittiğimde, markete gittiğimde karşılaştığım insanlardan aday olmam yönünde yoğun bir talep var. Bugün yaptığımız ziyarette bu yönde bir talep var. Balıkçı kardeşlerimiz de aynı talebi dile getirdiler. Zamanı geldiğinde siyasi büyüklerimizle istişarede bulunarak yola çıkacağız. İnşallah bu görev “Tekrar bize devredilirse milletvekillerimizin desteğiyle seçimi kazanırız.” 8 yıldır gece gündüz hizmet ettiğim Gemlik’in sadık insanları, deprem başta olmak üzere her alanda Gemlik’in kayıp yıllarını telafi edeceğiz. Gemlik halkı hak ettiği hizmetleri yeniden alacaktır” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Karapürçek Evden Eve Nakliyat
Tv Tamiri
Başa dön tuşu