Haber

Evde Bakım Çalışanları yine belediye önünde: Verilen sözleri yerine getirin

İZMİR – İzmir Büyükşehir Belediyesi’nde (İZBB) taşeron olarak çalışan ve 31 Mayıs’ta işine son verilen evde bakım işçilerine, yaptıklarının ardından 17 Eylül’de işe alınacakları söylendi. Yaklaşık iki ay geçmesine rağmen çalışanlara verilen sözler tutulmadı. Bunun üzerine personel bugün yeniden belediye önünde eylem yapmaya başladı.

Konak’ta belediye binası önünde bir araya gelen işçiler, ‘Taşeron zulmüne son verin, işimizi geri istiyoruz’ ve ‘Çürük elmalar hakkını istiyor’ yazılı pankartlar açarak oturma eylemi başlattı. ‘Sözünüzü tutmanızı bekliyoruz’ diye bağıran işçiler, talepleri kabul edilene kadar her gün belediyenin önünde olacaklarını vurguladı.

‘İŞİMİZİ GERİ ALMADAN HİÇBİR YERE GİTMEYECEĞİZ’

İşçiler adına açıklama yapan Sevgi Esen, yeniden istihdam edilene kadar çabayı sürdüreceklerinin altını çizdi. Esen, “Yine ekmeğimiz için buradayız. Verilen sözlerin tutulmasını bekliyoruz. Biliyorsunuz birkaç ay içinde beş arkadaşımızla ilgili haber geldi. Ama hiçbirimizin bir gün bile bekleyecek vakti yok. Bir an önce tarih vermek ve net bir cevap almak için buradayız. Ekmeğimiz burada yere atıldı. Yerden kaldırma kararlılığımızla direnmeye devam edeceğiz. Tek gayemiz işimiz. “İşimizi geri alana kadar buradan hiçbir yere gitmiyoruz.” (DUVAR)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Karapürçek Evden Eve Nakliyat
Tv Tamiri
Başa dön tuşu