Haber

Erdoğan’dan Dünya Hükümetleri Zirvesi’nde önemli açıklamalar

FLAŞ HABER: Cumhurbaşkanı Erdoğan, Dünya Hükümetleri Zirvesi’nde konuşuyor. Erdoğan, “Bölgemizde barışın, huzurun ve ekonomik kalkınmanın yolu Filistin devletinin kurulmasından geçmektedir.” söz konusu.

Erdoğan’ın açıklamalarından öne çıkanlar şöyle:

Türkiye bir başarı öyküsü yazıyor. Türkiye Yüzyılı vizyonumuzla geleceğin Türkiye’sini inşa ediyoruz. Etrafı ateş çemberiyle çevrili ülkemizin bu güne gelmesi kolay olmadı; Her başarının arkasında büyük bir emek vardır.

Dünyamız bir alacakaranlık döneminden geçiyor. Rusya-Ukrayna savaşında sorumluluk aldık.

ERDOĞAN’DAN FİLİSTİN’E MESAJ

İsrail kalıcı barış istiyorsa yayılmacı hayallerin peşinden koşmayı bırakmalıdır. Bölgemizde barışın, huzurun ve ekonomik kalkınmanın yolu Filistin devletinin kurulmasından geçmektedir.

İsrail kalıcı barış istiyorsa yayılmacı hayallerin peşinden koşmayı bırakmalı ve 1967 sınırları temelinde bağımsız bir Filistin devletinin varlığını kabul etmelidir. 1967 sınırlarında başkenti Doğu Kudüs olan bağımsız, egemen ve coğrafi açıdan bütünleşmiş bir Filistin devleti kurulana kadar atılan her adım yarım kalacaktır.

1967 sınırlarında başkenti Doğu Kudüs olan bağımsız, egemen ve coğrafi açıdan bütünleşmiş bir Filistin devleti kurulana kadar atılan her adım yarım kalacaktır.

Son dönemde Birleşmiş Milletler Filistin Mülteciler Ajansı’na yönelik artan prestijli suikastlardan üzüntü duyduğumuzu belirtmek isterim.

 

Gelen Haberin Detayları…

En son gelişmelere anında ulaşmak için Haber7 uygulamasını akıllı cihazlarınıza indirin. (iOS, Android)Twitter’da kurabilir @Haber7Hesabınızı takip edebilirsiniz.

Uygulama mağazası Google Oyun Takip etmek

KAYNAK: HABER7

kuluncakhaber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Karapürçek Evden Eve Nakliyat
Tv Tamiri
Başa dön tuşu