Teknoloji

Dünyanın en büyük Honor of Kings turnuvası 2022 Honor of Kings International Championship başlıyor

Aralarında ülkemizden FUTNOVA’nın da bulunduğu dünyanın dört bir yanından profesyonel espor grupları, Honor of Kings’in en büyük onurunu elde etmek için savaşacak.

Çin’de en çok oynanan ve en çok gelir elde eden taşınabilir oyun olan Honor of Kings, bu sene sonlarını Çin’in dışına genişleterek ortalarında Türkiye’nin de bulunduğu seçili ülkelerde kapalı beta olarak oynanmaya başlamıştı. Honor of Kings’in en büyük turnuvası olan Honor of Kings International Championship (KIC), bu sene yeni ülkelerle birlikte çok daha büyük bir gayrete sahne olacak.

Çin dışından katılacak olan 8 kadronun yer aldığı, toplamda 16 kadronun yarışacağı 2022 Honor of Kings International Championship bugün, yani 22 Kasım’da resmen başlıyor. Toplamda 10 milyon dolar üzere taşınabilir oyunlar için epey yüksek bir ödül havuzuna sahip olan turnuvada dünyanın dört bir yanından gelen kadrolar, Honor of Kings’in en büyük onurunu etmek için yarışacaklar. Turnuva, Çin’in Shenzhen ve Güney Kore’nin Seul kentlerinde yapılacak.

Takımlar hazır, elemeler başlıyor

2022 Honor of Kings International Championship ana aktiflik küme basamağında 16 ekip bulunuyor. KPL bölgesinden sekiz, öteki bölgelerden sekiz ekip katılıyor. KPL bölgesinden, KPL 2022 Yaz galibi Chongqing.Wolves ve 2021-2022 Şampiyonlar Liginde en yüksek puana sahip olan Wuhan.eStarPro kadroları ana aktiflik küme basamağına seri başı olarak başlayacaklar. Kalan 6 Küme Evresi yerinin sahipleri, 25-30 Kasım tarihleri ortasında yapılacak iki eleme çeşidiyle belirlenecek.

2021-2022 Şampiyonlar Liginde toplanan puanlara nazaran sıralanan en yeterli dört grup (Grup Aşamasında seri olan iki takım hariç) olan Foshan.DRG.GK, XYG, Guangzhou.TTG ve BeijingWB kadroları KPL 1. Eleme Tipinde BO7 + küresel seçme/yasaklama formatında karşı karşıya gelecek. Kazanan gruplar, ana aktiflik küme etabına çıkacak. Kaybeden kadrolarsa elemelerin ikinci tipine girecek.

İkinci tıpta, 1. çeşidin kaybeden iki grubu ve 2021-2022 Şampiyonlar Liginde 5’ten 12’ye kadar sıralanan gruplar (Grup Aşamasında seri başı olan iki takım hariç), BO1 rövanş turlu turnuvada karşılaşarak Küme Aşaması’nın son dört yeri için gayret edecek.

Diğer bölgelerde ise dört büyük bölgenin şampiyon ekipleri küme etabına katılacak: Brezilya bölgesi Eleme Şampiyonu Red-Canids Kalunga, Latin Amerika – Meksika bölgesi Eleme Şampiyonu Isurus, Orta Doğu ve Kuzey Afrika (MENA) bölgesi Eleme Şampiyonu YaLLa Esports ve Türkiye Eleme Şampiyonu FUTNOVA.

Grup etabının kalan dört yeri Wild Card Elemesi ile belirlenecek. KIC 2022 Küme Basamağı koltuklarında dünyanın dört bir yanından sekiz grup oturacak. Müsabakalarda BO1 rövanşlı round-robin ve seçme/yasaklama formatı benimsenecek ve bir müsabakanın kazananı bir puan alırken kaybedeni ise hiç puan alamayacak. Birinci dört ekip, Küme Kademesine ilerleyecek.

Yeni turnuva formatı

3 Aralık’ta başlayacak KIC 2022 ana aktifliği, Küme Evresi ve Eleme Etabı olarak ikiye ayrılıyor. Hak kazanan on altı grup, kura çekilerek dörderli kadrolardan oluşan dört kümeye ayrılacak. Küme Aşaması’nda küresel seçme/yasaklama modu ve BO2 rövanşlı round-robin formatı kullanılacak. Her müsabakanın kazananı üç puan alırken, kaybeden taraf uğraşlardan puansız olarak ayrılacak. Berabere kalınması durumundaysa iki kadro da birer puan alacak. Kümeleri birinci iki sırada bitiren kadrolar Eleme Aşaması’na ilerleyecek.

Eleme Aşaması’nda küresel seçme/yasaklama modu ve BO7 tekli eleme formatı kullanılacak. Küme Aşaması’nda kümelerini birinci olarak bitiren gruplar, KIC 2022’nin çeyrek finalleri, yarı finalleri ve büyük finalleri için mücadele etmek için, kura ile diğer grupların ikincileriyle eşleşecek.

Etkinliğin adil olmasını sağlamak için yeni bir küresel turnuva sunucusu açılacak

KIC 2022’de yarışın adil olmasını sağlamak için, çeşitli ülkeler ve bölgelerden gelen oyuncuların tecrübelerini göz önünde bulundurarak yeni bir global turnuva sunucusu açılacak. Turnuva sürümü olarak Honor of Kings CBT2 (8 Eylül sürümü) kullanılacak ve ahenk ayarlamaları bu sürüme nazaran yapılacak. Her bölgedeki oyuncuların seçip kullanabileceği toplam 97 kahraman bulunacak.

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Karapürçek Evden Eve Nakliyat
Tv Tamiri
Başa dön tuşu