Haber

Bolu Valisi Kılıç: 6 bin öğrenci soğuk algınlığı nedeniyle okula gidemedi

BOLU Valisi Erkan Kılıç, geçen hafta 6 bin öğrencinin soğuk algınlığı nedeniyle okula gitmediğini belirterek, “Eğitime devam etmeyi düşünüyoruz. Belirti gösteren veya önlem almak isteyen çocuklar maske takabilir.”

Kentte havaların soğumasıyla birlikte soğuk algınlığı görülme sıklığı artarken en çok öğrenciler etkilendi. Geçen hafta şehir genelinde 6.000 öğrenci hastalık nedeniyle okula gitmedi. Okulları tatil edecek tedbir sayısına henüz ulaşılmadığını belirten Vali Erkan Kılıç, “Kış dönemine girerken havalarda bir değişiklik oluyor, havalar soğuyor. Sürekli bekleniyor. İlimizde artış var ama bu artış azalmaya başladı”Bu noktada Sağlık Müdürlüğü ve Milli Eğitim Müdürlüğü ile bir değerlendirme yaptık. Bu aşamada okulların tatil edilmesi çok uygun değil, çok önemli anlamda bir salgın yok, bu konuda ortak bir değerlendirme yaptık” dedi.

‘ÇOCUKLAR ÖLÇÜ İÇİN MASKE TAKABİLİR’

Vali Kılıç, bazı öğrencilerin tedbir amaçlı okula gönderilmediğini vurgulayarak, “Gripten haberiniz var ya 1 hafta 10 gün tatil oluyor. Bu uzun bir süre. Bu eğitimi olumsuz etkileyecek bir durum. Bu dönemlerde bu tür hastalıklardan dolayı gelmeyen öğrenciler.Milli Eğitim Bakanlığına bağlı okullarda 47-48 bin öğrencimiz var.Burada okula gelmeyen 6 bin civarında öğrenci var.Bazı veliler göndermiyor. Bazıları tedbir amaçlı grip oluyor. Bu, okulların kapatılmasını ve eğitime ara verilmesini gerektiren bir rakam. “Bu noktada daha önemli bir şey yok. Bu tür olaylar her zaman olur. Eğitime devam etmeyi düşünüyoruz. Semptom gösteren veya önlem almak isteyen çocuklar maske takabilir” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Karapürçek Evden Eve Nakliyat
Tv Tamiri
Başa dön tuşu