Haber

Başkan Altay Cumhuriyetimizin 100. Yılını Kutladı

CUMHURBAŞKANI ALTAY CUMHURİYETİMİZİN 100. YILINI KUTLADI

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, Cumhuriyetin ilanının 100. yılını ve 29 Ekim Cumhuriyet Bayramını kutlayarak, asırlık bir devlet geçmişine sahip milletimizin büyük yükselişinin 100 yıl önceki Cumhuriyet ile taçlandırıldığını belirtti. . Önder Altay, “Atalarımızdan miras aldığımız mirasla; “Cumhuriyetimizin tüm kazanımlarını Türkiye’nin güçlü geleceğine taşımak ve Türk Yüzyılı idealimizi gerçekleştirmek için durmadan çalışıyoruz” dedi.


Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, Cumhuriyetin ilanının 100. yılı ve 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı münasebetiyle bir açıklama yayınladı.

Başkan Altay’ın açıklaması şöyle:

“Bağımsızlığımızın nişanesi, dirilişimizin ve yükselişimizin simgesi olan Cumhuriyetimizin 100. yılına ulaşmanın gururunu yüreğimizde hissediyoruz.

Asırlık devlet geçmişine sahip aziz milletimizin büyük yükselişi, nice zaferlerin ardından 100 yıl önce Cumhuriyet ile taçlandırılmıştır.

Birinci Dünya Savaşı’nın ardından başlayan Kurtuluş Savaşı, Türk milletinin hiçbir surette esaret altına alınamayacağını tüm dünyaya en açık şekilde göstermiştir.

Samsun’da bağımsızlık ateşi yakıldı; Milletimizin azmi ve kararlılığıyla Anadolu’ya yayılmış, sonunda Cumhuriyetin ilanıyla birlikte sönmeyecek şekilde vatanımızı aydınlatmıştır.

Biz, atalarımızdan miras aldığımız mirasla; Cumhuriyetimizin tüm kazanımlarını Türkiye’nin güçlü geleceğine taşımak ve Türk Yüzyılı idealimizi gerçekleştirmek için durmadan çalışıyoruz.

Konya olarak Cumhuriyetimizin 100. yılında; Dünyanın en büyük yerel ve bölgesel yönetimler birliği olan Dünya Belediyeler Birliği’nin başkanlığını devraldık. Bu güzel hediyeyi ülkemize armağan etmenin gururunu yaşıyoruz.

Cumhuriyetimizin tüm kazanımlarını Dünya Belediyeler Birliği çatısı altında daha da güçlendirerek, barış, kardeşlik ve insanlık gibi değerlerin tüm dünyaya hakim olması ve Konya vizyonunu daha da ileriye taşımak için çabalamaya devam edeceğiz. sınırlar.

Cumhuriyetimizin 100. yılını en kalbi duygularımla kutluyorum; Başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere kahraman atalarımızı saygı ve minnetle anıyorum.

29 Ekim Cumhuriyet Bayramımız kutlu olsun.”

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Karapürçek Evden Eve Nakliyat
Tv Tamiri
Başa dön tuşu