Haber

Bahçelievler Belediye Başkanı Bahadır’dan nöbetteki ailelere ziyaret

BAHÇELİEVLER Belediye Başkanı Dr. Hakan Bahadır, Diyarbakır’da 1200 gündür HDP binası önünde çocukları için nöbet tutan aileleri ziyaret etti. Bahadır, “Benim de çocuğum var. Hiçbir anne, baba, dede kim olursa olsun kardeşinin, çocuğunun terör örgütüne gitmesini istemez.”

Diyarbakır’a gelen Bahçelievler Belediye Başkanı Dr. Hakan Bahadır ve beraberindeki heyet, 1200 gündür nöbet tutan aileleri HDP binası önünde ziyaret etti. Dr. Bahadır, ailelerle tek tek görüşerek çocuklarının kaçırılma hikayelerini dinledi. Ailelere gerekçesini anlatan Bahadır, ziyaretin ardından yaptığı açıklamada kendisinin de oğlu olduğunu belirterek, “Anne, baba, dede, kardeş, evlat kim olursa olsun, kardeşinin, evladının terör örgütüne gitmesini istemez. Türkiye Cumhuriyeti’nde 85 milyon insanı eşit görüyoruz Türkiye’de bir yanım Bitlis’li mesela dedem Bitlis’li İstanbul’da doğdum büyüdüm ama biz de Bitlis’e gidiyoruz olay İşte Kürt, Türk, Laz, Çerkez, Sünni, Alevi bu partiyle değil bu partiyle yani bu bir insanlık dramıdır. soykırım. Buna ‘Kürtleri koruyorum’ demek en büyük hatadır. Böyle bir şey olmaz” dedi.

‘TÜRKİYE CUMHURİYETİ HİÇBİR VATANDAŞI AYIRMAZ’

Türkiye Cumhuriyeti’nin hiçbir vatandaşını ayırmadığını belirten Bahadır, şu ifadeleri kullandı:

“Meclisteki milletvekillerine bakın, hiçbiri kökenine bakmadı. Gayrimüslim bir milletvekilimiz vardı, AK Parti’li. Türkiye’de böyle bir ayrım yok. Osmanlı’da böyle bir ayrım yok. Kütahya’lı bir kardeşimiz Bitlis’te üniversitede okurken kaçırıldı.Bu kabul edilebilir.Fikrinde gerçekten haklıysan siyasi parti kuracaksın,siyasi parti ile propaganda yapacaksın,kazanacaksın. Ama aklınızın arkasında Türkiye Cumhuriyeti’ni bölmek varsa, Türkiye’nin bu Güneydoğusunu bölmek varsa, o zaman Türkiye Cumhuriyeti buna izin vermez, kimse izin vermez.85 Şehit veririz ama çok, çok alırız. o şehidin karşılığı daha fazla.Yeter ki Türkiye’nin birlik ve beraberliği bozulmasın.Varsa eski hataları düzeltiriz.Cumhurbaşkanımız şimdi düzeltiyor.Burada geri kalmışlık varsa düzeltir.Devlet hata yaptıysa , Cumhurbaşkanımız özür diledi, devlet karşı karşıya geldi. Yanlışlarla karşı karşıya kalmıştır. Artık burada bir olmak için 85 milyon yok. çözüm. Şimdiye kadar 39 kişi geldi. Herhangi birinin başına bir şey geldi mi, dövüldü mü, dövüldü mü? Olmadı ve olmayacak. Çünkü 85 milyon insanı kendimiz gibi görüyoruz, seviyoruz ve ayırmıyoruz.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ankara evden eve nakliyat
Karapürçek Evden Eve Nakliyat
Tv Tamiri
Başa dön tuşu