Haber

AYM heyeti Anıtkabir’de

Anayasa Mahkemesi (AYM) Lideri Zühtü Arslan başkanlığındaki heyet, Anayasa Mahkemesi’nin 61. kuruluş yıldönümü dolayısıyla Anıtkabir’i ziyaret etti.

AYM Başkanı Arslan, başkan yardımcıları ve üyelerle birlikte Aslanlı Yol boyunca yürüyerek Anıtkabir’e geldi. Arslan ve beraberindekiler, saygı duruşunda bulunduktan sonra anıtkabire çelenk koydu ve Anıtkabir önünde hatıra fotoğrafı çektirdi. Arslan daha sonra Misak-ı Milli Kulesi’ne giderek Anıtkabir Özel Defteri’ni imzaladı ve şunları söyledi:

“Kuruluşunun 61. yılında bir kez daha Anayasa Mahkemesi’nin huzurundayız. Milletimize emanet ettiğiniz Türkiye Cumhuriyeti’nin 100. yılında Anayasa Mahkemesi olarak Anayasa Mahkemesi’nin savunması için çalışıyoruz. Halkımızın temel hak ve özgürlüklerini, adil ve demokratik bir hukuk devleti olarak gelecek yüzyıllara taşımak için kararlılıkla çalışmaya devam ediyoruz. Bu vesileyle istiklal mücadelemizin kahramanlarını, tüm şehitlerimizi ve gazilerimizi rahmet ve minnetle anıyoruz. Ruhlarınız şad olsun.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Karapürçek Evden Eve Nakliyat
Tv Tamiri
Başa dön tuşu