Haber

Anadolu Efes, “Eşitlik Bir Güne Sığmaz” projesiyle EuroLeague Devotion Pazarlama Ödülleri’nde finalde

EuroLeague tarafından her yıl düzenlenen Devotion Pazarlama Ödülleri’nde en çok ödül alan takım olan Anadolu Efes, “Eşitlik Bir Güne Sığmaz” projesiyle, 2024’te de finalist takımlardan biri oldu. Eşitlik Bir Güne Sığmaz projesi, Anadolu Efes’in Birleşmiş Milletlerin Sürdürülebilir Kalkınma Amaçları’ndan “Toplumsal Cinsiyet Eşitliği” maddesi çerçevesinde uzun süredir hayata geçirdiği çalışmalara odaklanıyor. 

Basketbol sahalarında yakaladığı büyük başarıları, imza attığı toplumsal projelerle taçlandıran Anadolu Efes Spor Kulübü, EuroLeague Devotion Pazarlama Ödülleri’ne bu yıl da anlamlı bir çalışmayla katıldı.  

EuroLeague tarafından “Avrupa’nın En İyi Pazarlama Yapan Kulübü” seçilen ilk Türk takımı olan Anadolu Efes, şimdiye kadar beş kez Altın ve üç kez de Gümüş Ödül kazandığı Devotion Pazarlama Ödülleri’nde bir kez daha finale çıkma başarısı elde etti.

Toplumsal sorunlara sunduğu çözümlerle fark yaratıyor

Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı’nın Türkiye’deki partnerlerinden biri olan Anadolu Efes, gerçekleştirdiği projelerde; Sürdürülebilir Kalkınma Amaçları’ndan 5 numaralı Toplumsal Cinsiyet Eşitliği, 10 numaralı Eşitsizliklerin Azaltılması ve 17 numaralı Amaçlar için Ortaklıklar maddelerini sahipleniyor. 

Toplumsal sorunlara sunduğu çözümlerle fark yaratan Anadolu Efes’in, Eşitlik Bir Güne Sığmaz projesi “Toplumsal Cinsiyet Eşitliği” alanında hayata geçirdiği çalışmalara odaklanıyor. 

Yanındayız Derneği ile iş birliği 

Anadolu Efes’in “Eşitlik Bir Güne Sığmaz” projesini taçlandırdığı karşılaşma ise 7 Mart 2024 tarihinde Bayern Münih ile oynanan EuroLeague maçı oldu.  

Maç günü konseptini, “8 Mart Dünya Kadınlar Günü” olarak belirleyen kulüp, cinsiyet eşitliği konusunda önemli çalışmalara imza atmış olan Yanındayız Derneği ile iş birliği yaptı. Dernekten danışmanlık da alan Anadolu Efes, toplumda kökleşmiş cinsiyetçi algılara karşı çıkmak ve kadın istihdamına dikkat çekmek için tüm sporseverleri bir kez daha harekete geçmeye çağırdı.

Projenin etkisini ve erişimini artırmak isteyen Anadolu Efes’in maçtan uzun süre önce yayınladığı video çalışmasında, takımın yıldız oyuncuları ve Başantrenör Tomislav Mijatovic rol aldı. Diğer iletişim çalışmalarını destekleyen video sayesinde milyonlarca kişiye ulaşıldı. 

Maç gününe ise salondaki led ekranlarda, fuaye alanında ve etkinlik anonsları sırasındaki proje görselleriyle başlangıç yapıldı. Resmi yayıncı kuruluş S Sport, projeye destek olarak maç yayınında toplumsal cinsiyet eşitliği konusuna dikkat çeken mesajları ekran başındaki basketbolseverlere ulaştırdı. Bu önemli proje, tüm medya kuruluşlarından da destek aldı. 

Karşılaşmanın devre arasında da özel bir etkinliğe imza atıldı. Parkeye davet edilen Anadolu Efes Spor Kulübü ailesinin kadın emekçileri taraftarlar tarafından dakikalarca alkışlanarak onurlandırıldı.  

Kadın taraftarların imza attığı forma, Shane Larkin’e hediye edildi

Anadolu Efes, bu önemli maçta kadın taraftarlarına bir sürpriz daha sundu. Yalnızca kadın taraftarların imzaladığı forma, Çaylak tarafından takım kaptanı Shane Larkin’e hediye edildi. Bu özel forma, yine Çaylak tarafından kulüp binasına asılarak ölümsüzleştirildi. Projenin devamı niteliğindeki adımlarla, maçtan sonraki günler ve haftalarda da mesajlar paylaşıldı. 

Anadolu Efes’in “Eşitlik Bir Güne Sığmaz” projesi, büyük bir etki uyandırdı. Medya kuruluşlarının, spor organizasyonlarının, sponsorların, destekçilerin, taraftarların ve paydaşların desteğiyle maç günü salonda bulunan on beş binden fazla seyircinin çok ötesinde on milyona yakın kişi proje kapsamında yapılan uygulamalardan haberdar oldu.

“Eşitlik Bir Güne Sığmaz” projesiyle, toplumsal cinsiyet eşitsizliğini gündeme taşımayı sürdüren Anadolu Efes, problemin yalnızca 8 Mart Dünya Kadınlar Günü özelinde kalmamasını, eşitsizliğe her an karşı çıkılması gerektiğini vurgulamaya devam ediyor. 

Basketbolun marka değerini artıran kulüplere sunulan EuroLeague Devotion Pazarlama Ödülleri’nde kazanan projeler ise Temmuz ayı içerisinde açıklanacak.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Karapürçek Evden Eve Nakliyat
Tv Tamiri
Başa dön tuşu