Ekonomi

Aksigorta’nın Karbon Net Sıfır Hedefi 2050

Sabancı Holding ve Ageas iştiraki Aksigorta, “iklim acil durumunun çözümünde öncü adımlar atmak” odağı doğrultusunda en geç 2050 yılına kadar Net Sıfır Emisyon ve Net Sıfır Atık seviyelerine ulaşmayı hedefliyor.

Aksigorta, net sıfır emisyon ve net sıfır atık hedefi paralelinde; iklim krizinin analizine olumlu katkı sağlayacak sürdürülebilir sigortacılık çalışmalarıyla ürün ve hizmet yelpazesini güçlendirmeye başlamıştır. Sürdürülebilirlik performansını her yıl güçlendiren Aksigorta, faaliyetlerinin doğrudan ve dolaylı çevresel etkilerini en aza indirmeye yönelik projeler yürütmektedir.

Kağıtsız sigortacılık hedefi doğrultusunda dijitalleşme çalışmalarına hız veren Aksigorta, kağıt tüketimini yasaların gerektirdiği ölçüde azaltma sürecini başlatmıştır. Çok sayıda belge ve tebligat dijital ortama aktarılarak son 2 yılda yaklaşık 11 ton kağıt tasarrufu sağlandı. WWF Türkiye’den Yeşil Ofis sertifikasına sahip olan Aksigorta, 2022 yılında kullandığı elektriğin tamamını yenilenebilir enerji kaynaklarından temin etmiştir. Aynı zamanda gün ışığından olabildiğince faydalanılmasını sağlayan perde otomasyonu ve otomatik kapanan yeni aydınlatma sistemi ile enerji tüketiminde %11 oranında tasarruf sağlanmıştır.

Aksigorta’nın pandemi ile birlikte hibrit çalışma düzenine geçtiğini belirten, Aksigorta ve Agesa İnsan Kaynakları ve Sürdürülebilirlikten Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Burak Yüzgül , “Çevre ekseninde elde ettiğimiz en değerli kazanım, ofis alanı kullanımındaki azalmaya paralel olarak doğal kaynak kullanımındaki azalma oldu. Ayrıca son 5 yılda ofislerde bilinçli su tüketimimiz sayesinde %70’e varan azalma sağladık; Geçen yıl ofiste kullanılan plastik su şişelerini de kaldırdık. Geçen ay Ege Orman Vakfı’na tüm çalışanlarımız adına 10.000’er fidan bağışladık. Yaptığımız bağışlarla İzmit Taşköprü ağaçlandırma alanında Aksigorta Hatıra Ormanı oluşturuldu. Dünyamızın geleceğini güvence altına almak için çok çalışıyoruz. Bu çabalarımızı kararlılıkla sürdüreceğiz. Sıfır karbon ve iklim değişikliği çabası alanındaki güçlü kapasitemizi ve temel sigorta uzmanlığımızı kullanmaya devam edeceğiz” dedi.

Sürdürülebilir çalışmalar da geliştiriliyor

Operasyonda sürdürülen sürdürülebilirlik odaklı çalışmalara ek olarak portföyümüze eklemeler yapmaya başladıklarını belirten, Burak Yüzgül “Ekolojik Akkonut çalışmalarımıza özel olarak tüm elektrik ve su ihtiyacını doğal yoldan karşılayan ve tüm bunları doğaya zarar vermeden yapabilen ekolojik konut sahiplerine %10 prim avantajı sağlanmaktadır. Bu çalışma ile elektrikten ısınmaya günlük elektrik tüketimine neden olan tüm ihtiyaçlarını yenilenebilir kaynaklardan elde ederek doğaya katkı sağlayan ‘ekolojik’ konutlar için daha cazip teklifler hazırladık. Aksigorta olarak içinde bulunduğumuz toplumun gelişimi, refahı ve daha iyi yaşaması için program ve projeler tasarlayarak ekonomik büyümeyi destekleyecek pozitif etki yaratmaya yardımcı olacak farklı branşlardaki çalışmalarımızla sürdürülebilirliğe yeni avantaj ve hizmetlerle katkıda bulunmayı hedefliyoruz. sürdürülebilirlik bakış açımızla faaliyet gösteriyoruz.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Karapürçek Evden Eve Nakliyat
Tv Tamiri
Başa dön tuşu