Haber

Adıyaman’daki depremde hayatını kaybeden 5 KKTC’li çocuğun cenazeleri Gazimağusa’da toprağa verildi.

Kahramanmaraş’ta 10 ili etkileyen ve “yüzyılın felaketi” olarak nitelendirilen depremlerde Adıyaman’da yaşamını yitiren Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nden (KKTC) 5 çocuğun cenazeleri, son yolculuğuna uğurlandı. Mağusa.

Gazimağusa Türk Maarif Koleji Yıldız Kız ve Erkek Voleybol takımlarının gittiği Adıyaman’da yıkılan İsias Otel’in enkazı altında yaşamını yitiren Mert Niyazi Topukçuoğlu, Fahri Arkar, Doruk Akın ve Alp Akın için bugün Gazimağusa’da cenaze töreni düzenlendi.

Öğle namazının ardından Lala Mustafa Paşa Camii’nde kılınan cenaze namazının ardından 4 kişinin cenazesi Gazimağusa Mezarlığı’na defnedildi.

Cenazeye Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, KKTC Cumhuriyet Meclisi Başkanı Zorlu Töre, Başbakan Ünal Üstel, Güvenlik Kuvvetleri Komutanı Tümgeneral Zorlu Topaloğlu ve Türkiye’nin Lefkoşa Büyükelçisi Metin Feyzioğlu başta olmak üzere çok sayıda kişi katıldı.

Aynı otelin enkazından çıkarılan Kağan Selim İş, Ulukışla Mezarlığı’na defnedildi.

İsias Oteli enkazında yürütülen arama kurtarma çalışmalarında enkazdan çıkarılan KKTC vatandaşlarının sayısı 32’ye yükseldi.

Şehirdeki liseler arası okullar sporMüsabaka için KKTC’den gelen kız ve erkek voleybol takımlarından oluşan grupta 24 sporcu, 5 öğretmen ve 6 veli olmak üzere toplam 35 kişinin yer aldığı açıklandı.

haberguce.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Karapürçek Evden Eve Nakliyat
Tv Tamiri
Başa dön tuşu