Haber

2 kıta 2 ülke arasında 17. kez yüzüyor olacak

ANTALYA (İGFA) – Likya Kaş Kültür ve Sanat Festivali, Kaş yöresinin lezzetlerini tanıtmak amacıyla 1999 yılından beri düzenleniyor. Megisti Kaş Yüzme Yarışı ilk kez 2005 yılında Denizcilik ve Kabotaj Festivali’ne denk gelen 1 Temmuz’da Likya Kaş Kültür Sanat Festivali’nin kapanış etkinliği olarak düzenlendi.

Ülkemizde spor turizmi kapsamında uluslararası spor etkinlikleri düzenleyen Rossist Event tarafından düzenlenen yarışta; Kaş Belediyesi ana sponsorluğunda Radisson Blu Hotel Kaş, TC Gençlik ve Spor Bakanlığı, Kaş Kaymakamlığı, Türkiye Yüzme Federasyonu ve Türkiye Spor Gazetecileri Derneği desteğiyle, MK Group eş sponsorluğunda ve Mekvin Hotels konaklama sponsorluğunda . yılında yapılacaktır.

2 Ülke, 1 Yarış, 16 Ülkeden 193 Yüzücü…Barış ve dostluk için vuruşlar yapılacak

Her yıl büyük ilgi gören ve merakla beklenen yarışın rekorları bu yıl da yoğun taleple bir haftada doldu. Yarışa aralarında Türkiye, Yunanistan, ABD, İngiltere ve Avustralya, Afganistan, Bosna Hersek, Fransa, Gürcistan, Hollanda, İrlanda, İspanya, İtalya, Japonya, Makedonya ve Rusya’nın da bulunduğu 16 ülkeden toplam 193 yüzücü katılacak. Vuruşlar barış ve dostluk için atılacak.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Karapürçek Evden Eve Nakliyat
Tv Tamiri
Başa dön tuşu