Haber

Disney Plus’ın Atatürk dizisini yayınlamayı reddetmesine tepkiler devam ediyor.

Atatürk dizisini yayınlamaktan vazgeçen Disney Plus’a tepkiler devam ediyor.

Galatasaray, UEFA Şampiyonlar Ligi 3. Ön Eleme Turu’nda Sloven ekibi Olimpija Ljubljana’yı konuk edecek. Yarışmanın yayıncısı D-Smart, Atatürk dizisinin yayınlanmasından vazgeçen Disney Plus’a tepki gösterdi. Veda filminin D-Smart GO’da yayınlandığını “Veda’yı minnetle ve özlemle izleyeceğiz! Buradayız, izindeyiz” açıklamasıyla izleyicilerine iletti. Maç esnasında ekrana gelen alt bantta “Veda’yı minnetle ve özlemle izleyeceğiz! Buradayız, izindeyiz. Elveda, D-Smart GO’da” ibaresi yer alıyor. Öte yandan Veda, maç saatinde Movie Smart Classic’te ve 23.00’da Movie Smart Türk ekranlarında bir kez daha seyirciyle buluşacak.

BİZ BURDAYIZ!

Maçı anlatan spiker, “Bu güzel ülkenin yerli ve milli dijital platformu, Türkiye’nin değeri D-Smart olarak buradayız! Mustafa Kemal Atatürk ve emanetlerine sonuna kadar sahip çıkacağız. Cumhuriyetin 100. Yılı.”

MEKTUP “Elveda”

Zülfü Livaneli’nin yazıp yönettiği Veda, Mustafa Kemal Atatürk’ün son anlarını ve çocukluk arkadaşı Salih Bozok’un anılarını beyazperdeye taşıyor. Salih Bozok’un Atatürk’ün asker dehası oğlu Muzaffer’e yazdığı “Veda” mektubunun konu edildiği filmde, gerçekleştirdiği devrimler, Kurtuluş Savaşı, Cumhuriyet dönemi ve özel hayatı, sade bir dille gözler önüne seriliyor. en yakın arkadaşı Salih Bozok’un gözleri. .

GENİŞ PERSONEL

Filmde Atatürk’ün Sinan Tuzcu, çocukluk arkadaşı Salih Bozok, Serhat Kılıç, silah arkadaşları Kazım Karabekir Sunay Akın, Ali Fuat Cebesoy’un Bahtiyar Engin, Atatürk’ün annesi Zübeyde Hanım Dolunay Soysert, Atatürk’ün ablası. Makbule rolünde Melahat Abbasova, Fikriye rolünde Özge Özpirinçci ve Latife Hanım rolünde Ezgi Mola.

GELDİKLERİ GİBİ GİDERLER”

Bir önceki turda oynanan Zalgiris maçında D-Smart da “Geldikleri gibi gidiyorlar… Mustafa Kemal Atatürk. Biz buradayız!” Mesajını paylaştı.

tortum-haber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Karapürçek Evden Eve Nakliyat
Tv Tamiri
Başa dön tuşu